Doporučené picky fantasy Premier League: Gylfi se musí probrat! 

Doporučení fotbalisté pro 34. kolo Premier League.

Fotbal | 21.04.2017 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Brankáři

Tom Heaton (Burnley, $5,5m) – Jak ušetřit, získat body za zákroky a zároveň čisté konto? Heaton je pro tohle tím správným mužem. Na papíře vypadá zápas proti Manchesteru United těžce, ale pro anglického gólmana hraje několik argumentů. Kromě ceny a faktu, že má nejvíce zákroků z celé soutěže, je to samozřejmě domácí forma Burnley. Na svém stadiónu prohráli pouze čtyřikrát a inkasovali jenom 14 branek. Manchester United má také problém s efektivitou, kromě Zlatana góly v podstatě nikdo nestřílí. A právě nejlepší střelec je po čtvrtečním zápase Evropské ligy zraněný.

Obránci

Harry Maguire (Hull, $7,1m) – Jeden z největších objevů roku 2017. Zabydlel se v základní sestavě Hullu a výrazně pomohl ke zlepšené hře. Z pozice beka se navíc často dostává do zakončení, v průměru zakončí 1,5krát, což je na stopera slušné číslo. Jeho aktivita je vidět i na střeleckém účtu, v posledních dvou utkáních skóroval. Dohromady má hokejovou terminologií už 2+2 a rozhodně se jedná o nebezpečného hráče. Hull navíc čeká zápas proti Watfordu, který venku vyhrál jenom třikrát. A bonusový argument? Kouč domácích Marco Silva neprohrál na svém stadionu již 40 zápasů v řadě.

Bournemouth – Tento tým na tom s obranou sice není nejlépe, ale tentokrát mají k čistému kontu asi nejblíže z celého kola. Doma přivítají Middlesbrough, dlouhodobě nejhorší ofenzívu v soutěži. Prosadit se může víceméně jen Alvaro Negredo, nejlepší střelec celku s osmi góly. Jinak tým výrazného tahouna nemá. Bournemouth by měl zápas pohlídat s nulou vzadu a po čtyřech zápasech konečně vyhrát.

Záložníci

Kevin Mirallas (Everton, $7,9m) – Zápas West Hamu s Evertonem by mohl přinést hodně branek. Domácím chybí až 7 hráčů, na straně Evertonu zase tři stabilní členové zadních řad. Defenzivní chyby se mohou objevit a proto by hráči měli mít ve fantasy své místo. Romelu Lukaku je jistota, pokud chcete jít proti proudu a odlišit se, je Mirallas ideální muž. Má na starosti tu kreativní část útoku. V předminulém kole si připsal dvě asistence, celkově jich má už 6. Navíc nahrávat střelcovi typu Lukaku je jenom radost.  

Joshua King (Bournemouth, $9,9m) – Nejlepší střelec týmu musí zabrat. Právě on dokáže vytáhnout Bournemouth a zajistit mu klidný konec sezóny. Proti Middlesbrough to rozhodně bude náročné, tým je sice na předposledním místě, ale defenzivně jsou na tom skvěle. Bournemouth bude dobývat zataženou obranu, ale jakmile ji jednou prolomí, může se rozstřílet. King je tím ideálním cílem, společně s Benikem Afobem nikdo jiný góly nedává.

Gylfi Sigurdsson (Swansea, $8,4m) – Podobně jako musí zabrat King, tak i islandský král Gylfi se musí probrat. Dlouho o něm nebylo vidu ani slechu a proto je taky Swansea opět namočená do sestupu. Gylfi si již čtyři zápasy nepřipsal ani asistenci, což je jeho nejdelší série v této sézoně. Nyní má ideální zápas na nápravu, Swansea doma přívítá Stoke. Ty letos mimo svůj stadioón vyhráli pouze třikrát, v posledních pěti utkáních navíc nedali ani gól.

Útočníci

Christian Benteke (Crystal Palace, $6,6m) – Volba útočníků je pro tento víkend strohá. Romelu Lukaku? Toho bude mít každý. Variantou je také Diego Costa nebo někdo z Liverpoolu. Tajným triumfem by ale mohl být Benteke. Kromě toho, že stojí pouhých $6,6 miliónů je také v dobré formě. V posledních čtyřech zápasech se třikrát trefil, proti svému bývalému týmu bude mít navíc extra motivaci. Liverpool není pro svou pevnou defenzívu známý, brejkové situace by mohli Belgičanovi svědčit.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.