Doporučené picky fantasy Premier League: Král Zlatan 

Doporučení fotbalisté do 16. kola fantasy Premier League.

Fotbal | 13.12.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Jelikož jsou v herně FanTeam turnaje rozděleny na úterní a středeční zápasy, přinášíme pro 16. kolo rozdělené picky

Úterý

Charlie Daniels / Steve Cook (Bournemouth, $6,9m a $6,7m) - Leicester je letos v pomyslné tabulce venkovních zápasů druhý nejhorší. Posledně sice předvedli heroický výkon proti City, ale dokáží si formu převést i do méně prestižního utkání s Bournemouthem? Beci domácího týmu Daniels a Cook jsou aktivní dopředu, mohli by vstřelit branku.

Alexis Sanchez (Arsenal, $13m) - Nejlepší hráč do úterních turnajů. Může vstřelit několik branek a tím se jeho cena bez problémů splatí. Everton navíc nezažívá nejlepší sezónu, chyby v defenzívě vyrábět budou i nadále.

Středa

Brankáři

Lee Grant (Stoke, $6,3m) – Nákup špičkových gólmanů typu Thibauta Courtoise nebo Huga Llorise by přišel draze. Pokud budete chtít na pozici brankáře ušetřit, nabízí se Grant ze Stoke City. Posledně sice dostali tři góly, ale od silného celku jako Arsenal se dá tento počet inkasovaných branek očekávat. Grant nastoupí proti Southamptonu, kterému chybí zraněný Charlie Austin. A bez něj není útok tak nebezpečný, stále navíc visí otazník nad Dušanem Tadičem, který minule střídal už o poločase. 

Obránci

WBA – Proti silné ofenzívě Chelsea pustili pouze jediný gól. Mužstvo Tonyho Pulise předvádí letos skvělé výkony, zlepšilo se hlavně ofenzivně. Obránci WBA jsou oblíbenými picky již po delší dobu, dokáží se totiž poměrně často přimotat ke gólu. Gareth McAuley má už na svém kontě tři branky, Johnny Evans jednu. Všechny hráče pořídite v cenovém rozmezí $6-$8m. 

Nathaniel Clyne (Liverpool, $8,6m) – Clyne patří mezi ty hráče, kteří jsou na hřišti dost vidět, ale v produktivitě se jejich výkony neodrazují. Anglický krajní bek má 21 klíčových přihrávek, ale pouze jedinou asistenci. Ačkoliv Liverpool nepatří mezi týmy s nejlepší obranou, čisté konto by tentokrát mohlo na hřišti Middlesbrough přijít. Budou se nejspíše muset obejít bez Alvára Negreda i Gastona Ramiréze, dva nejlepší hráči ofenzívy. 

Záložníci

Matt Philipps (WBA, $8m) – V minulém kole přerušil svou sérii produktivity, ale v zápase proti Swansea by se opět mohl zapsat mezi střelce nebo asistovat. Jejich soupeř sice vyhrál poměrně suverénně 3:0 nad Sunderlandem, ale problémy v obraně se týmu přes noc nespraví. WBA působí více organizovaným dojmem a do zajímavých šancí se mužstvo dostane. Philipps je v posledních týdnech jejich klíčovým mužem.

Xherdan Shaqiri (Stoke, $7,1m) – Southampton střídá dobré zápasy se špatnými, navíc se jim nedaří ve venkovním prostředí. Mimo svůj stadion získali pouze 5 bodů a čtyřikrát prohráli s celkovým skóre 6:10. Shaqiri je nejaktivnějším hráčem svého týmu, pokud se povede nějaká akce, obvykle je u ní on.

Manuel Lanzini (West Ham, $9,7m) – Levnější varianta oproti Dimitrimu Payetovi. Ideální by byla volba Michaila Antonia, ale hrozí, že nastoupí jako halvbek v rozestavení se třemi stopery. To mu bohužel ubírá šanci vstřelit gól. Lanzini je druhým nejlepším střelcem týmu. Není to sice Payet, ale svou práci by odvést mohl. 

Útočníci

Stefano Okaka (Watford, $3,1m) – Všichni víme, jak je na tom Manchester City s obranou. Tentokrát je doma čeká Watford, který minulé kolo remizoval 2:2 s Evertonem. V zápase se ukázal hlavně Okaka, autor dvou branek. Bude při chuti a proti obraně Citizens by se mohl prosadit. A i kdyby ne, jeho cena $3,1m rozpočtu téměř neublíží. Ušetřené peníze lze využít na lepších útočnících (viz. Harry Kane nebo Diego Costa). 

Zlatan Ibrahimovič (Manchester United, $12,8m) – Pokud se vám do týmu nevejde někdo ze dvou výše zmíněných útočníků, bude asi správný čas se podívat na Zlatana. V zápase s Crystal Palace může padnout hodně gólů na obě strany. Manchesteru United bude bohužel chybět Henrikh Mchitaryan, takže veškerá gólová povinnost padá opět na Zlatana. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.