Doporučené picky fantasy MS v hokeji, úterý 

Skupinová fáze letošního mistrovství světa v hokeji má před sebou poslední hrací den, koho bychom do našich sestav volili dnes?

Hokej | 15.05.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Marek Čiliak (Slovensko, $8,9m) – Jak ušetřit na gólmanovi, ale zároveň sehnat slušnou kvalitu? Čiliak může být ideální volbou. Gólman Komety zatím odvádí dobré výkony a v zápasech si připisuje velké množství zákroků. Proti nabitým Rusům inkasoval pouze dvě branky, další 2 totiž padly do odkryté sítě. V souboji s Čechy zase naopak dlouho držel čisté konto a naše útočníky trápil. Proti Bělorusům by si konečně mohl připsat vítězství, protože se jedná o kvalitativně nejslabší celek skupiny A. Slováky trápíš spíše produktivita, vstřelili pouze 12 gólů a právě z toho důvodu jsou až na pátém a tedy nepostupovém místě. Branek inkasovali pouze 16, což je o jednu více než postupující Češi. Čiliak nabízí dobrý poměr/cena výkon i šanci na čisté konto.

Colton Parayko (Kanada, $14,3m) – Parayko vyjde dráž než někteří útočníci, jedná se ale o nejgólovějšího obránce kanadského výběru. Tento tým musí vyhrát, zatím jsou trošku za očekáváním a v tabulce pouze třetí. Postup mají jistý, ale jeden z favoritů chce určitě získat lepší postavení a jednodušší play-off. Proti Německu by se mělo jednat o povinnou výhru. Kometa z posledních olympijských her na překvapení nenaváže a zřejmě skončí již ve skupině. Kanada by si mohla zastřílet, Paraykovi patří první formace. Na turnaji už dva góly dal a tři připravil.

Sebastian Aho + Teuvo Teravainen (Oba Finsko, $13m a $12,3m) – Finsko a USA jsou nejvíce střílejícími týmy na turnaji. A nyní se proti sobě utkávají v souboji o první místo. Mírným favoritem jsou Američané, pro GPP potřeby se nám tedy hodí zvolit Aha s Teravainen. Dohromady získali 28 bodů a patří mezi nejproduktivnější hráče na probíhajícím MS. Tím prvním je Patrick Kane, jejich aktuální soupeř. Souboj USA s Finskem může přinést velmi ofenzivní hokej a hodně branek na obou stranách. Dvojice spoluhráčů z Caroliny je v obrovské formě a na turnaji možná těžko nalezneme lepší dvojku.

foto: nhl.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.