Doporučené picky fantasy MS, poslední skupinové zápasy 

Doporučené picky pro třetí kolo skupinové fáze MS 2018.

Fotbal | 24.06.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Brankáři

Danijel Subasic (Chorvatsko, $9,5m) – Jediné dva výběry na MS zatím neinkasovaly branku – Uruguay a Chorvatsko. Balkáci se zatím jeví jako jeden z nejlepších výběrů ve skupinové fázi, naposledy porazili 3:0 Argentinu a definitivně se pasovali do role černého koně turnaje. Postup mají jistý, ale výhra jim zajistí první místo a lepší výchozí pozici do play-off. Proti Islandu by problém mít neměli, ti budou mít po prohře s Nigérií trošku sražené seběvědomí. Naopak Chorvaté by rádi potvrdili svoji dosavadní dominanci a získali ve skupině plný počet bodů.

Obránci

Jonas Hector (Německo, $8,6m) – Společně s Chorvaty by mohl být do obrany zajímavou volbou i Hector. Německo se sice proti Švédům dlouho trápilo, stále se ale jedná o neskutečně silný tým. Mužstvo vedené Joachimem Löwem to ostatně dokázalo přímo v tomto zápase, když v nastavení a pouze v 10 lidech otočili krásným gólem zápas. Psychická vzpruha jim dodá sílu do zápasu s Koreou, zřejmě nejslabším týmem skupiny. Němci potřebují vyhrát a pouze vyhrát, zaváhání by znamenalo konec rovnou ve skupinové fázi. A to se v historii MS ještě nikdy nestalo. Hector je ze zadní čtyřky nejlevnější, čisté konto je rozhodně ve hře.

Záložníci

Christian Eriksen (Dánsko, $6,9m) – Eriksen je hlavní postavou dánského týmu a dokázal to i v minulém utkání. Jeho tým potřebuje uhrát alespoň remízu, aby měl jistotu postupu ze skupiny. Soupeř nemá vůbec jednoduchého, je jím totiž Francie. Jeden z favoritů turnaje ale nevypadá zatím příliš přesvědčivě, proti Peru se dlouho trápil a s Austrálií inkasoval. Dánsko je druhý nejsilnější celek ve skupině a Francii může potrápit. A v případě překvapivé výhry i poskočit na první místo. Eriksen je fantasy zlato – kope penalty, rohy, přímé kopy… Branka od něj může přijít kdykoliv.

Tom Rogič (Austrálie, $6,7m) – Z Rogiče může být zajímavá turnajová volba, která vám ušetří nějaké peníze v rozpočtu. Tento hráč se vyznačuje častou střelbou, ve Skotsku vypálí v průměru až čtyřikrát za zápas. Na MS sice tolik volnosti nemá, ale věřte, že tento hráč střílet umí. Jejich soupeř Peru se vyznačuje ofenzivním fotbalem, v této chvíli navíc o nic nehrají. Možná uvidíme trochu uvolněnější výkon a touhu vstřelit alespoň jeden gól. Skulinky vzadu se objeví, Austrálie jich může využít.

Victor Moses (Nigérie, $5,1m) – Argentina nevypadá vůbec dobře. Herně se jim nedaří, míče uskakují a Messi je zatím ve stínu Ronalda. Naopak Nigérie nehrála vůbec špatně proti Chorvatům a s Islandem si připsali nečekanou, ale zaslouženou výhru. Překvapení může přijít i proti Argentině, která hraje o vše a musí zvítězit. Z afrického výběru je pak jasnou volbou Moses. Ofenzivní hráč je nejlepším mužem týmu, minulé utkání jednu branku připravil.

Útočníci

Diego Costa (Španělsko, $14,3m) – Nominace Costy sice vyvolávala pochybnosti, zatím však patří mezi nejlepší forvardy na turnaji. Vstřelil 3 branky a jasně vévodí tabulce střelců Španělska. Jeho tým potřebuje vyhrát, tudíž proti Maroku neočekáváme, že by snad sundal nohu z plynu. Jejich soupeř je navíc poměrně ofenzivní, beton ala Írán neuvidíme. Maročané již nemají šanci na postup, tudíž i oni by mohli předvést uvolněnější výkon.

foto: Miguel Riopa/AFP/Getty Images

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.