Brankář, důležitá součást vítězné sestavy 

Pozice gólmana je v DFS hokeji tou nejdůležitější, právě oni totiž svému celku mohou přinést největší počet bodů.

Strategie | 16.07.2016 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

DFS manazeři, kteří se věnují fotbalu, jsou zvyklí na brankářích často šetřit, protože jejich bodový přínos není v porovnání se zbytkem sestavy tolik zásadní. Zákroků gólman během zápasu příliš neudělá, a tak je závislý především na čistém kontu, které se ovšem může po jediné chybě rozplynout. Lepší volbou je hledat levné varianty s velkým potenciálem, protože návratnost investice je v případě úspěchu vysoká. Našetřené prostředky z rozpočtů se dají následně využít pro nákup kvalitních útočníků a záložníků, kteří vytvářejí mnohem větší bodový přísun. Pro DFS hokej však platí úplně jiná pravidla - brankář by měl být hlavním tahounem vašeho týmu.


*Bodový přínos brankářů v herně FanTeam

Jejich bodový přínos se dá totiž v tomto fantasy sportu nejlépe předpovídat. Brankáři jsou aktivní celých 60 minut hry, protože chytají střely soupeře a tím navyšují své bodové konto. Jako jediní z celé vaší sestavy navíc získají i bonus za výhru, který se v konečném hodnocení promítne. V herně FanTeam navíc vybíráte pouze tři útočníky, tudíž je velice náročné se vždy trefit do střelců. S dobrou investicí do brankáře zkrátka téměř jistě získate body za zákroky, zatímco vámi zvolení útočníci se prosadit vůbec nemusí.

Výběr gólmana nepodceňujte

Začátečníci jsou zvyklí většinou utrácet především za hvězdné útočníky, protože cílí na góly. Na brankáře zapomínají a snaží se na něm ušetřit, jejich postup by měl být však zcela opačný. Právě gólman by měl být vždy tím prvním, koho do své sestavy vyberete. Začínejte touto úvahou, věnujte jeho analýze nejvíce času a volbu správně promyslete. Zvolte vhodného brankáře a až podle něj postavte zbytek týmu. Šetřete jinde, na gólmana byste měli v rámci utáování kohoutků sáhnout až jako na posledního. V  DFS hokeji to bude právě on, kdo nejčastěji rozhodne o vašem úspěchu.


Zdroj: sportlistoftheday.com

Do cash-games jako již tradičně volte větší jistoty, chcete téměř jistý bonus za výhru, který často vynahradí i chybějící zákroky. Do GPP turnajů hledejte někoho s šancí na výhru i potenciálem předvést skvělý výkon a s ním spojený vysoký počet zákroků, doporučeno je alespoň 30 a více zákroků. Brankáři sice obdrží minusový bod za každý inkasovaný gól, nicméně jeden nebo dva vaši sestavu zas až tolik neohrozí. Analýze statistik gólmanů věnujte dostatek času a jejich výběr nepodceňujte.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.