Biatlonová sezóna 2016/2017 začíná, bude se znovu dařit Gabriele Koukalové? Věřit jí můžete i ve fantasy 

Nová biatlonová sezóna je tady. Těšíte se na ni stejně jako my? Pak si její sledování okořeňte zápolením ve fantasy turnajích!

Ostatní | 28.11.2016 | Filip Novák
Sdílej článek      

Dorothea Wierer, Marie Dorin-Habert, Kaisa Mäkäräinen, Laura Dahlmeier, Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bö, Simon Schempp a samozřejmě také Gabriela Koukalová nebo Ondřej Moravec. To všechno jsou jména, která příznivci biatlonu velice dobře znají. A možná je znáte také právě vy, protože tento sport se v posledních letech těší v České republice obrovské oblibě, čehož by mělo být důkazem třeba vyprodané hlediště během nadcházejícího prosincového závodu Světového poháru v Novém městě na Moravě. 

Není se čemu divit. Česku vyrostla skvělá generace sportovců, která pravidelně sbírá úspěchy na velkých světových akcích. Ze zimních olympijských her v ruském Soči si tuzemská výprava v roce 2014 přivezla pět cenných kovů, z Mistrovství světa o rok později čtyři a přestože letos náš tým z vrcholné akce poprvé po čtyřech letech nepřivezl ani jednu medaili, fandové si mohli přece jen zajásat. Minulá sezóna se totiž stala synonymem pro báječné vystoupení Gabriely Koukalové ve Světovém poháru.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka celou soutěž ovládla a potvrdila tak, že patří mezi absolutní světovou špičku. Za celkové prvenství získala velký křišťálový glóbus a také tři malé za dominanci ve sprintu, stíhacím závodě i závodě s hromadným startem. Celkem jich během své kariéry získal již sedm.

Obhajoba celkového vítězství bude pro Koukalovou velkou výzvou. V úvodu nové sezóny zaznívají z trenérského týmu hlasy, že její příprava nebyla ideální a do své nejlepší formy se bude dostávat teprve postupně. Může za to letní svatba, zdravotní problémy a také údajná ztráta motivace. S podobnou situací se ovšem vyrovnávala také po úspěšném olympijském roce 2014, a tak můžeme být zřejmě v klidu. Koukalová bude v každém závodě opět patřit do skupiny těch největších favoritek na medailová umístění.

Jednou z největších konkurentek Gabriely Koukalové je Italka Dorothea Wierer

Zahrajte si biatlonové turnaje v herně Zweeler

Pokud se na aktuální sezónu, která probíhá od 27. listopadu 2016 do 19. března 2017 těšíte stejně jako my, můžete si ji zpestřit fantasy zápolením v naší partnerské herně Zweeler. Již nyní je v ní otevřen celosezónní turnaj se vstupným €7, v němž si můžete zahrát o podíly z výherního banku v hodnotě €960.

Pravidla jsou jednoduchá. K dispozici máte 275 milionů ve virtuální měně a vaším úkolem je sestavit tým 20 sportovců, kteří podle vás během sezóny 2016/2017 získají nejvyšší počet bodů v rámci deseti zastávek Světového poháru. K dispozici je 315 biatlonistů a biatlonistek z 34 zemí světa, přičemž samozřejmě nechybí ani Česká republika, a sice v následujícím zastoupení:

  • Ženy: Gabriela Koukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Lea Johanidesová, Jessica Jislová, Jitka Landová
  • Muži: Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jaroslav Soukup, Lukáš Krištejn, Tomáš Krupčík, Adam Václavík

Své sestavy můžete tvořit až do středy 30. listopadu 2016 do 18:00 hodin středoevropského času.

Turnaj: Fantasy Biathlon 2016/2017
Kde: herna Zweeler
Vklad: €7 
Prize pool: €960
Datum a čas: středa, 30. listopadu 2016 od 18:00 hodin (do této chvíle můžete tvořit své týmy)
Pravidla: 20 biatlonistů, virtuální rozpočet 275 milionů

Nemáte ještě založený svůj hráčský účet v herně Zweeler? Vytvořte si jej právě teď a ponořte se nejen do biatlonu, ale také široké nabídky dalších nabízených sportovních akcí.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.