Arsenal oznámil první přestup léta, do Londýna se stěhuje Sead Kolašinac 

První letní posilu ohlásil také londýnský Arsenal. Z bundesligového Schalke 04 přichází třiadvacetiletý bosenský krajní obránce Sead Kolašinac.

Fotbal | 06.06.2017 | Filip Novák
Sdílej článek      

Největší porce pozornosti byla v úvodu přestupového okna v Anglii upřena na Manchester City, který společně s ohlášením celé řady zamýšlených odchodů avizoval také mohutné posilování a svůj záměr velice rychle podtrhl angažováním portugalského ofenzivního záložníka Bernarda Silvy. Ten na Etihad Stadium dorazil s cenovkou 43 milionů liber z Monaka, a sice jako jeden z hlavních strůjců skvělé sezóny, která byla završena ziskem francouzského titulu a navíc také semifinálovou účastí ve věhlasné Lize mistrů, díky němuž můžeme v nadcházejících týdnech pravděpodobně očekávat řadu dalších zajímavých přestupů směrem z knížecího klubu (samozřejmě ale i tím opačným, viz. například nedávný příchod belgického super talentu Yuriho Tielemanse).

První posilu oznámil v průběhu úterního dne také další přední celek anglické Premier League, tedy soutěže, která příznivce Daily Fantasy Sports zajímá zdaleka nejvíce. První velké jméno do svých řad ulovil londýnský Arsenal, jehož barvy bude od nové sezóny hájit bosenský obránce Sead Kolašinac. Do nového působiště přichází zadarmo poté, co se rozhodl neprodloužit kontrakt s bundesligovým celkem Schalke 04. Kolašinac svůj záměr sice odhalil již v první polovině letošního roku, předpokládalo se však, že zamíří na Apeninský poloostrov, kde zájem o jeho služby projevili AS Řím, AC Milán a především Juventus, s nímž bylo jeho jméno spojováno zdaleka nejintenzivněji.

 

zdroj: espn.com

Nakonec však Kolašinac zakotví v Arsenalu a pro hráče DFS se jedná o důležitou informaci. Kolašinac za Schalke nastupoval od sezony 2012/2013 jako stálý člen základní sestavy, v níž nastupoval jako levý obránce či záložník. Jeho odchod pravděpodobně znamená odchod Kierana Gibbse, který nikdy nepatřil mezi oblíbence Arsena Wengera a protože francouzský lodivod podepsal v Londýně smlouvu na další dva roky, jeho přestup se nyní jeví jako absolutní jistota. Třiadvacetiletý Kolašinac se bude v sestavě snažit nahradit stárnoucího Španěla Nacha Monreala (31), k čemuž má výborné předpoklady. 

Zatímco Monreal produktivitou nikdy příliš nehýřil, Kolašinac se v průběhu 25 zápasů uplynulé sezóny blýskl třemi přesnými zásahy a pěti asistencemi, další dvě branky navíc svým spoluhráčům připravil v zápasech Evropské ligy.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.