Analýza vítězné sestavy €11 Main Eventu, čtvrté kolo 

Přinášíme vám analýzu vítězné sestavy €11 Main Eventu s garancí €20.000.

Fotbal | 07.09.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Fotbalový svět bude ještě pár následujících dnů sledovat reprezentační výběry v nově vzniklé Lize národů, již za týden se ale vrací anglická Premier League, a proto se podíváme na další vítězný tým z €11 GPP turnaje v herně FanTeam. V uplynulém kole jsme byli svědky „plichty" - oba vítězní manažeři získali shodně 83 bodů. Pokud tato situace nastane, vítězem se stává ten, který za sestavu použil méně peněz z rozpočtu. Tím byl borec s přezdívkou Ugada, jeho výběr stál pouze $95,5m, zatímco Greger.K vysázel o dva milióny více. Aby to ale bylo fér, podíváme se na oba týmy a rozdíly v nich.

Ugada i Greger.K totiž pro minulý víkend zvolili poměrně odlišné přístupy. Ve svých výběrech mají pouze tři stejné hráče, což je důkaz toho, že k cestě na vrchol turnaje existuje vždy několik cest. Pojítkem mezi sestavami jsou Eden Hazard a obrana Southamptonu. Zbytek tvoří jiné a úspěšné tipy. Vítěz celého turnaje zvolil v ofenzívě poměrně jednoduché kombinace. Kapitánem hráč Chelsea, který je letos už na dvou brankách i asistencích, a k němu dvojice z Manchesteru United a Arsenalu.

Jít proti Burnley jsme na našem webu označovali jako poměrně slušnou strategii, dostat se do Evropské ligy se jim nakonec nepovedlo a po reprezentační pauze by se mohli vrátit do lepší formy. Ugada ale ještě jejich únavy využil naplno. V útoku si připlatil za Romela Lukakua Alexisem Sánchezem, kteří dohromady přinesli 2 góly a 1 asistenci. Kolem United aktuálně nepanuje dobrá aura, což se projevilo i na draftu. Dvougólového Lukaka si zvolilo pouze 6 % manažerů, tato důvěra se ale nakonec ukázala jako klíčová. Kolega z druhého místa si totiž připlatil o dva milióny více za Sergia Aguera, kterého vlastnilo 51 % pole. A výsledek? Pouhá asistence a tím pádem o 4 body nižší zisk. Vynechávání těch největších jmen v GPP turnajích bude dlouhodobě vždy lepší strategie.

Propojení Pierre-Emericka AubameyangaHenrikhhem Mkhitaryanem také ukrojilo Ugadovi velikou část rozpočtu. Opět se rozhodnul jít pro drahou kombinaci z venkovního zápasu, a vzhledem k formě Arsenalu či obou hráčů se to projevilo i na vlastnictví. Třináct a jedenáct procent není zase tak vysoké číslo, ale hráči se odměnili pouze jedinou brankou. Kreativní záložník získal pouhý bod.

V tomto kole se vybízela mnohem lepší a levnější kombinace, a to Pascal GrossGlennem Murrayem. Právě tuto dvojici vlastnil další v pořadí Greger.K. Ačkoliv šikovný záložník Brightonu předvedl možná nejhorší výkon sezóny (neproměněná penalta a střídaní v 60. minutě), jeho kolega v útoku si připsal dvě branky. Díky kapitánské pásce přinesl skvělých 20 bodů, forwarda navíc vlastnilo pouze 10 % všech hráčů a stál lehce nad devět miliónů.

Nám se také velmi zamlouval Christian Benteke, po kterém sáhlo pouze 7 % hráčů, ovšem Crystal Palace se postarali o jedno z největších překvapení. Na svém hřišti padli se Southamptonem 0:2 a právě ti manažeři, kteří tento výsledek čekali, obsadili nejvyšší pozice. V celém kole se totiž odehrála 4 čistá konta, z toho hned tři ve venkovních zápasech. Poměrně nevídaná statistika, ještě ke všemu, když další čisté konto měli na svědomí Wolves. Právě propojení těchto dvou obran zvolil druhý Greger.K:

Tato strategie umožní uvolnit peníze v rozpočtu na prémiové hráče vepředu. Mohl si tudíž užít sledování Hazarda, Aguera i Harryho Kana. Přináší s sebou ovšem také výrazně větší risk, které je ale občas nutné v GPP turnajích podstupovat. Vítězný Ugada rovněž zvolil Southampton, ale k nim přidal i hráče Watfordu. Tento celek zatím hraje ve skvělé formě a společně s Chelsea i Liverpoolem drží plný počet bodů. A ačkoliv se jim nulu vzadu proti Spurs uhrát nepodařilo, José Holebas vše vynahradil. Další dvě asistence z něj dělají jednoho z nejlepších nahravačů, neboť si zatím drží statistiku přihrávka/zápas. Navíc ho vlastnila pouze 2 % všech hráčů (!), což je při přínosu devíti bodů skoro jackpot. Šťastná ruka nebo správný odhad? V tuto chvíli těžko říci, nutno ale dodat, že Watford zatím hraje velmi dobře.

Bylo to kolo plné překvapivých výsledků, zejména v obraně. I na to musí být hráči občas připraveni. Odhadnout čistá konta Southamptonu či Wolves je náročné a málo pravděpodobné - těžko říci, jak podrobné analýze svůj výběr hráči podrobili. Vítězové tentokrát každopádně volili levnou obranu a drahé útočníky, což se ukázalo jako vítězná strategie. 

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.