Analýza vítězné sestavy €11 Main Eventu, třetí kolo 

Přinášíme vám analýzu vítězné sestavy €11 Main Eventu s garancí €20.000.

Fotbal | 29.08.2018 | Jakub Šedivý
Sdílej článek      

Herna FanTeam během třetího kola anglické Premier League rozdala více než €25 tisíc v celkových výhrách, přičemž hlavní porce pozornosti byla opět upřena na turnaj s vkladem €11, který garantoval €20.000. Stejně jako v předchozích turnajích této sezóny byl k vidění overlay, do vybrání avizovaného prize poolu chybělo 501 hráčů. Fantasy manažeři si tak mohli užít peněz navíc, zejména vítězný Quirrel77 musel mít z tohoto faktu velkou radost. Pravidelní čtenáři našeho webu si tohoto hráče jistě pamatují, protože jednu z jeho vítězných sestav jsme již v minulosti rozebírali. Jeho nejlepší tým získal 94 bodů, díky nimž si připsal rovných €2000. Tento počet bodů je také prozatím nejmenším ziskem, které stačil na výhru. V předchozích dvou případech bylo potřeba protnout hranici 100 bodů.

Quirrel77 je zkušený hráč a projevilo se to i na draftu. Vítězství je zasloužené, až na jediného hráče byli všichni zvolení fotbalisté produktivní. Základem byla správná trefa kapitána - Aleksandar Mitrovič vstřelil dvě branky a na jednu nahrál. Srbský útočník zažívá velmi dobrý vstup do sezóny a zatím naplňuje prognózy, které mu podobnou produktivitu předpovídaly. Přechod z druhé do první ligy ho zatím zvládá na výbornou, jako by mezi nimi nedělal rozdíl. Před uplynulým kolem se jevil jako jedna ze schůdnějších a ne tolik drahých variant na útočníka a nakonec po něm sáhlo 24 % všech manažerů.

Vítězný manažer Mitroviče spároval s jeho spoluhráčem Ryanem Sessegnonem, což je tak nějak tradiční kombinace této sezóny. My jsme ovšem v článku doporučovali spíše Toma Cairneyho, který zatím nemá takovou pozornost, ale výkony odvádí o trochu lepší – má například trojnásobek klíčových přihrávek. Jeho schopnost tvořit se potvrdila, na jednu z branek Mitrovičovi asistoval. A kolik lidí ho vlastnilo? Pouhých 0,9 % oproti desetinásobku Sessegnona. V GPP turnaji může tento rozdíl rozhodnout i o celkovém vítězství.

 

Brankami ale přispěli také další hráči. Eden Hazard, v souvislosti s nímž se opět spekulovalo, kolik minut zvládne odehrát, nakonec dostal celý zápas a opět se prosadil. Letošní sezóna bude pro belgickou superstar nejspíše opravdu povedená a těšíme se, co ve spolupráci s Mauriziem Sarrim vymyslí. Velmi cennou a pravděpodobně vítěznou trefu pak dodal Demarai Gray. Rychlonohý záložník zatím odvádí dobré výkony, často střílí a je nebezpečný. V náročném utkání na hřišti Southamptonu se stal jedním z hlavních strůjců důležité výhry. Jako odlišující GPP pick zafungoval skvěle, i když bylo samozřejmě nutné počítat s vyšším rizikem. Gól s pouhými 3 % vlastnictví udělá na vrcholu tabulky turnaje obrovský rozdíl. V top 10 nikdo další Graye nezvolil. 

Do nezvyklé role se pasoval útočník Bournemouthu Callum Wilson, který tentokrát místo střílení branek asistoval. Připravil dva zásahy pro své spoluhráče a v utkání se čtyřmi góly vyšel tentokrát naprázdno. Není ale třeba zoufat, jeho přínos devíti bodů ho sice jenom lehce nesplatil (stál $9,2m), přesto jeho bodový příspěvěk v konečném součtu na výhru v turnaji stačil. Jako alternativa v podobné cenové relaci se nám zamlouval hráč Southamptonu Danny Ings, který ale vyšel zcela na prázdno a také na tom byl překvapivě téměř stejně s podílem vlastnictví (13 % proti 15 % Wilsona). Wilsona bychom označili za přece jen stabilnější volbu. Southampton navíc doma ztratil a opět to s ním nevypadá příliš dobře. Souboj o záchranu se možná druhým rokem po sobě stane realitou.

V obraně si Quirrel77 mohl užít zisk dvou čistých kont, jako správná se nakonec ukázala kombinace Liverpoolu a Huddersfieldu. Za červenou trojici si musel pořádně připlatit, vynechání hvězd jako Mohamed Salah či Sadio Mané se však ukázalo jako vítězná taktika, i díky tomu, že se kanonáda tentokrát nekonala. Salah sice získal 10 bodů, ale vzhledem k 57% podílu vlastnictví (!) to v turnaji příliš rozdíl neudělalo. Naopak obrana Liverpoolu nepřesáhla 12 %. Mužstvo Jurgena Kloppa navíc ještě neinkasovalo a přichází tak nová doba - Liverpool, který nedostává branky. Ukazuje se, že koupě Alissona, Nabyho Keity či dřívější příchod Virgila van Dijka, byly promyšlenými tahy, které perfektně doplnily mužstvo. 

Trojice z Huddersfieldu před začátkem turnaje z hlediska poměru cena/výkon jevila jako jedna z nejlepších, protože nastoupila proti slabému Cardiffu, tedy týmu, který ještě nevstřelil jediný gól. A nakonec byla k vidění remíza 0:0. Z dalších možností byl ve hře také Fulham, který bohužel inkasoval, nebo kupříkladu Watford. Obránci ve žlutých dresech sice čisté konto neudrželi José Holebas však dokázal skórovat, navíc po přihrávce Daryla Janmaata.

Draft vítězného týmu vypadá jako velmi dobře promyšlený a vlastně mu není co vyčítat. Jistota v obraně, dostatečné odlišení vepředu a šťastná ruka při výběru. Jako dobrý tah se ukázalo vynechání Pierra-Emericka Aubameyanga, kterého jsme na Fantasyman.cz před startem kola doporučovali. Zvolila ho nakonec téměř polovina manažerů, která od něj očekávala alespoň dvě branky. Proti slabému West Hamu měl na noze opět několik gólů, ale jistota z předchozích sezón mu zatím chybí. A zatímco půlka osazenstva čekala na jeho branky, druhá půlka se odlišila a sbírala body jinde. Investici ve výši takřka $14 milionů Aubameyang nesplatil ani vzdáleně.

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.