3 picky pro večerní zápasy Premier League 

Hrstka doporučených picků pro večerní utkání 21. kola anglické Premier League.

Fotbal | 02.01.2019 | Filip Novák
Sdílej článek      

Marko Arnautovič (8,3M, útočník, West Ham) - Jedním z velkých otazníků 21. kola anglické Premier League je pro fantasy manažery to, jaký průběh s sebou přinese utkání mezi domácím West Hamem a hosty z Brightonu. Do role favorita jsou sice sázkovými kancelářemi i analytickými modely pasování Kladiváři, je však poměrně obtížné odhadnout, kolik branek ve vzájemném střetnutí padne. Přestože Brighton obvykle nepodává ve venkovních utkáních nikterak oslnivé ofenzivní výkony, defenzivně na tom nebyl v uplynulých třech duelech vůbec špatně - Evertonu povolil 0,66 xG, Arsenalu 0,79 a Bournemouthu 0,89, přičemž inkasoval pouze jedinou branku. Je proto na místě určitá dávka opatrnosti v případě, že zvažujete ofenzivní stacking jejich dnešních soupeřů. 

Hojně vlastněnou volbou bude jistě ve velké pohodě hrající brazilský záložník Felipe Anderson, který však vašemu rozpočtu uleví o rovných 11 milionů, a proto se nám mnohem více zamlouvá pick Marka Arnautoviče. Ten se do sestavy vrátil v minulém kole poté, co čtveřici předchozích utkání vynechal kvůli zranění, následkem čehož jeho cena spadla na příjemných 8,3 milionu. Což za hráče s 0,42 xG/90 minut, 0,25 xA/90, 2,95 střelami/90 a přijatelným match-upem není vůbec špatné. I pokud by mělo utkání skončit hubeným výsledkem 1:0, existuje velká šance, že bude mít na brance svůj podíl právě rakouský sniper.

David Brooks a Ryan Fraser (8,9 a 9,3M, záloha, Bournemouth) - A abychom to dnes měli ještě obtížnější, máme tu střetnutí mezi Bournemouthem a Watfordem. Tedy to, které by mělo být podle analytických modelů Nata Silvera tím nejvyrovnanějším v celém kole - domácí Cherries by podle nich měly zvítězit v 37 % případů, hosté mají o procento méně a zbylých 27 % je vyhrazeno remíze. V případě Watfordu bude zřejmě často vítězit kombinace Deeney+Deulofeu, zatímco příznivci Bournemouthu mohou vybírat z Wilsona, Kinga, Brookse, Frasera, ale také třeba Stanislase s Ibem, podle toho, jakou sestavu se dnes Eddie Howe rozhodne poskládat.

Naše volba padla na Davida Brookse s Ryanem Fraserem. Brooks se v utkání proti United jevil mnohem živelněji, než-li duo Wilson a King, pro Frasera zase hovoří to, že během něj nastoupil do hry pouze na posledních 25 minut. Během uplynulých čtyř ligových utkání nastoupil od začátku pouze jedinkrát, a pokud mu bude místo v základní sestavě patřit dnes večer, zmírněné projevy únavy po náročném prosincovém rozvrhu budou možná hrát důležitou roli. 

Romelu Lukaku (10,8M, útočník, Manchester United) - Marcus Rashford opustil utkání s Bournemouthem v 70. minutě kvůli problému s tříslem a není vůbec jisté, zda-li mu dnes bude opět patřit místo v základní sestavě. Pokud to jeho zdravotní stav nedovolí, uvolněnou pozici zaujme Romelu Lukaku, tedy hráč, který o víkendu Rashforda střídal a už po dvou minutách hry se po spolupráci s Paulem Pogbou radoval ze své letošní sedmé ligové branky. 

Součinnost těchto dvou velkých kamarádů by měla fungovat i ve venkovním utkání pro Newcastlu, neboť United po příchodu dočasného trenéra Oleho Gunnara Solskjæra zasypali své soupeře postupně 2,73 (Cardiff), 1,80 Huddersfield (1,80) a 3,42 (Bournemouth) očekávanými brankami. Newcastle má v poslední době nejenom problémy se střílením branek, ale dvakrát jistý není ani v defenzívě.

Nemáte ještě svůj hráčský účet v herně Fanteam? Zaregistrujte se zde.

foto: Premierleague.com

Diskuse k článku

Přidat komentář
Pokud se chcete zapojit do diskuze, musíte být přihlášeni. Přihlásit se můžete zde.